Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

På Salems webbplatser använder vi cookies för att webbplatserna ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies här.

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Skogsängsskolans personal. Våra pedagoger kontaktar du som förälder via Schoolsoft eller genom epost fornamn.efternamn@utb.salem.se

Expedition/Service

Pernilla Douhan, Skoladministratör
pernilla.douhan@salem.se 
08-532 597 00

Linda Hero, Skoladministratör
linda.hero@salem.se
08-532 597 03

Rickard Hård, Vaktmästare
rickard.hard@salem.se
070-623 29 38

Andreas Svedberg, IT-Ansvarig
andreas.svedberg@salem.se
070 783 62 61

Skolledning

Per Nelson, TF Rektor
per.nelson@salem.se
08-532 597 02

Carina Landegren Backström, Biträdande rektor
carina.landegren.backstrom@salem.se
08-532 597 01

Berit Wikman, Biträdande rektor
berit.wikman@salem.se
08-532 598 97

Laura Erdtman, TF Biträdande rektor - Centrum för flerspråkighet
laura.erdtman@salem.se
08-532 592 12

Elevhälsoteam

Catarina Granelli, Skolsköterska
catarina.granelli@salem.se
08-532 597 05

Johanna Karlsson, Skolkurator
johanna.karlsson@salem.se
08-532 591 12

Fritidshem

Eld (Förskoleklasser)
070-723 94 62

Jord (År 1-3)
070-723 94 63

Senast uppdaterad 20 augusti 2021