Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

På Salems webbplatser använder vi cookies för att webbplatserna ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies här.

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Skogsängsskolans personal. Våra pedagoger kontaktar du som förälder via Schoolsoft eller genom epost fornamn.efternamn@utb.salem.se

Expedition/Service

Pernilla Douhan, Skoladministratör
pernilla.douhan@salem.se 
08-532 597 00

Linda Hero, Skoladministratör
linda.hero@salem.se
08-532 597 03

Rickard Hård, Vaktmästare
rickard.hard@salem.se
070-623 29 38

Andreas Svedberg, IT-Ansvarig
andreas.svedberg@salem.se
070-723 94 76

Skolledning

Jessika Zettervall Dannegård, Rektor 
jessika.zettervall.dannegard@salem.se
070-623 29 74

Berit Wikman, Biträdande rektor
berit.wikman@salem.se
070-437 91 17

Per Nelson, Biträdande rektor år 7-9
per.nelson@salem.se
070-623 30 43

Lars Hultberg TF Biträdande rektor - Centrum för flerspråkighet
lars.hultberg@salem.se
070-783 62 36

Elevhälsoteam

Catarina Granelli, Skolsköterska
catarina.granelli@salem.se
070-623 30 18

Johanna Karlsson, Skolkurator
johanna.karlsson@salem.se
070-623 30 20

Fritidshem

Eld (Förskoleklasser)
070-723 94 62

Jord (År 1-3)
070-723 94 63

Senast uppdaterad 29 oktober 2018